Nástroje pro SEO & SERP Optimalizaci
Registrace

Kniha o SEO, kniha o optimalizaci stránek pro vyhledávače

SEO optimalizace je nepochybně jedním z nejdůležitějších elementů dnešního internetu. Nemáte-li stránky správně optimalizované neumísťuje se Vaše stránka na předních pozicích ve vyhledávačích na klícové výrazy.

Optimalizace stránek je obecně velmi časově náročná činnost, od toho se obvykle odvíjí i cena. Nevýhodou tohoto odvětví, zejména pak ve smyslu presiže kvalitních SEO profesionálů, je velká neznalost mezi majiteli a manažery firem, kteří v drtivé většině tuší co to je, ale již neví jak určit zda požadovaná cena za optimalizaci odpovídá kvalitě a náročnosti. Aspektům SEO věnuji nějaký další článek, nicméně zjednodušeně řečeno je zásadní rozdíl například mezi optimalizací na slovo parfémy, kde je konkurence na TOP10 pozicích obrovská a optimalizací na výraz "polít sousedku" kde je konkurence mizivá.

SEO kniha

Užitnost knihy pro zadavetele SEO zakázek

Tito čtenáři ve většině případech pravděpodobně hbitě přeskočí sekce obsahující popis, rady a návody ukazující jak optimalizovat zdrojový kód stránky, ale velkým přínosem pro tyto čtenáře budou pasáže o fungování českého internetu a nástin fungování vyhledávačů důležitých pro český internet. Uveďme pro příklad Seznam.cz, centrum.cz, Atlas.cz a samozřejmě Google a jyxo.cz.

Mezi další přínosy pro laického čtenáře počítám i nabytí základních informací o náročnosti provedení optimalizace a také získání informací nezbytných k tzv. "posouzení selským rozumem" kvality optimalizace a k jednoduchému porovnání cena versus efektivita.

Závěrem lze konstatovat, že pro tuto cílovou skupinu čtenářů, může mít přečtení knihy přínos zejména po finanční stránce, resp. odbourání zbytečných nebo přemrštěných výdajů na internetovou prezentaci.


Ideální pro začátečníky

Naučili jste se vytváře webové stránky ? Myslíte si, že máte vyhráno ? Opravdu ? Tak si tuto knížku rozhodně přečtěte, zjistíte, že tvorba zdrojového kódu stránky aby fungovala a nějak vypadala netvoří ani pětinu vedomostí které musíte ovládat aby se z Vás stal "ostřílený" webmaster.

Vzhledem k velmi širokému záběru a hloubce nabízených znalostí a zkušeností Vám tato kniha nabídne dostatečné kompendium znalostí pro zlepšení kvality Vašich nových stránek a také pro umístění na zajímavých pozicích ve vyhledávačích. Samozřejmě obsahuje také rady na co se zaměřit a čeho se vyvarovat.


SEO kniha obohatí i pokročilé

Ačkoliv se to z předchozích řádků nezdá, obohatí tato kniha i pokročilé tvůrce SEO. Po odborné stránce bude pro Vás tato kniha přínosem zejména pro ucelení vědomostí jak fungují vyhledávače, jak sestavují výsledky hledání a také Vám přiblíží často spekulovaná témata o pohybu pozic, vlivu raků stránek a dalších faktorů na umístění v serp.

Pasáže o klíčových slovech, jejich hustotě na stránce a popisy on-page a off-page faktorů stránek Vám jistě otevřou nové obzory při otimalizaci. kniha obsahuje také velké množství odkazů na různé SEO utility, volně dostupné on-line na internetu, popisuje některé programy pro usnadnění optimalizace a v neposlední řadě uveďme, že se kniha poměrně obsáhle věnuje návrhu klíčových slov.

Kniha Vám také ovětlí některá zákoutí a úskalí jak vydělávat peníze z provozu Vašich stránek, jak se rozhodnout pro nejefektivnější druh propagace a na co si dát pozor při umisťování reklamy na stránky.


Přiložené CD

obsahuje řadu užitečných nástrojů, skriptů a kódů, které vám pomohou s optimalizací vašich WWW stránek a následnou péčí. Najdete zde nástroje jako SEO Administrátor, WebCEO, Google Sitemaps, Google Toolbar, Google Adwords Editor či RSS Builder, ale také redakční systém WebsiteBaker a ukázky mod_rewrite či stránek 404 a mnoho dalšího.


O autorovi

Michal Kubíček je majitelem společnosti PRONETmedia, jež se věnuje SEO, SEM a tvorbě webů a spravuje weby a eshopy více než 100 společností z celé Evropy. Mimo jiné školí webmastery v problematice internetového marketingu, SEO a on-line public relations. Vystudoval fakultu multimediálních komunikací univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a dříve působil jako novinář v Lidových novinách.


O knize: Velký průvodce SEO


vazba brožovaná
formát knihy F9 (167 mm x 225 mm)
počet stran 320
přílohy 1x CD-ROM
vydáno září 2008
nakladatelství Computer Press

Kde a jak a za kolik koupit ?

Cena knihy byla stanovena na 349,- Kč ( 479 Sk, 15,90 €).

Knihu si můžete koupit po internetu přímo na stránkách autora a v knihkupectvích.


Související odkazy

Domovská stránka knihy

Domovská stránka knihy - online objednávka

Nakladatelství Computer PressZPĚT